مراحل تصفیه آب در تکنولوژی مراقبت از سلامت

//مراحل تصفیه آب در تکنولوژی مراقبت از سلامت

مراحل تصفیه آب در تکنولوژی مراقبت از سلامت

هنگامی که درباره‌ی تکنولوژی مراقبت از سلامت آب حرف می‌زنیم قطعا علاوه بر زیبایی ظاهری و استانداردهایی که این تکنولوژی و محصولات مربوط به آن برای ویژگی‌هایش کسب کرده است، مهمترین دلیلی که آن را تکنولوژی مراقبت از سلامت آب می‌کند شیوه‌ی انجام فیلتراسیون آب در آن می‎‌باشد.
برای انتخاب یک دستگاه تصفیه آب مناسب ابتدا باید اطلاعات کاملی درباره‌ی مراحل فیلتراسیون داشته باشیم، با نحوه عملکرد آنها آشنا شویم و بهترین را با توجه به نیاز خود انتخاب کنیم.

سیستم فیلتراسیون تکنولوژی اسنواکووی

در این تکنولوژی از پنج فیلتر متفاوت به شرح زیر استفاده شده است:

فیلتر سدیمنت

۱- فیلتر سدیمنت:

این فیلتر وظیفه حذف ذرات درشت و نامحلول موجود در آب و همچنین محافظت از فیلتر ممبران و پری‌کربن در برابر مسدود شدن به وسیله‌ی این آلودگی‌ها را بر عهده دارد.

۲- فیلتر پری کربن:

از بین بردن کلر،آفتهای گیاهی و رادیکال‌های آزاد آب برعهده فیلتر پری‌کربن است. مهمترین عملکرد این فیلتر حذف کلر و ترکیبات آلی فرار می‌باشد.

آیا می‌دانیدکلر عامل اصلی سرطان سینه در خانم هاست، همچنین این ماده چربی سطح پوست را از بین برده و باعث خشکی پوست می‌شود.
ترکیبات آلی فرار یا همان VOC ها یکی از آلاینده های مهم آب است که باعث بروز اثرات نامطلوب فیزیولوژیکی بر بدن انسان همچون سرطان، جهش ژنتیکی، تحریک چشم، مخاط بینی و گلو، سرگیجه و سردرد و حتی از دست دادن حافظه کوتاه مدت می‌گردد.

فیلتر نئوسنس
توجه: در تکنولوژی مراقبت از سلامت اسنوا کووی محققان مرکز طراحی و توسعه، فیلتر نئوسنس را جایگزین این دو فیلتر(سدیمنت و پری‌کربن) کرده‌اند. تکنولوژی این فیلتر‌ها در اصل برای حذف فضاهای غیر‌ضروری و استفاده بهینه از فضاهای ایجاد شده درطراحی بهتر محصول است. اما نکته قابل تامل اینجاست که کیفیت این فیلترکه از ترکیب دو فیلتر است دقیقا با کیفیت دو فیلتر اول به صورت مجزا برابری می‌کند.

فیلتر RO ممبران

۳- فیلتر RO ممبران:

این فیلتر که قلب دستگاه‌های تصفیه آب است یک فیلتر قشایی است که از منافذ ۰٫۰۰۰۱ میکرونی قابلیت حذف عناصر آلوده شامل نیترات، فلزات سنگین و مضر، میکروب و باکتری های محلول در آب وسایر عناصر شیمیایی مضر را دارد .
اسمز معکوس به طور واقعی تکنولوژی برتر تصفیه آب است.

فیلتر-اینوسنس

۴- فیلتر اینوسنس:

این فیلتر از ذغال چوب میوه درخت نارگیل تشکیل شده و از بین برنده بوی آب و بهبود دهنده طعم آب است. (این فیلتر، کربن اکتیو هم نامیده می‌شود)

۵- فیلترسرامیک ( آنتی باکتریال) :

وظیفه‌ی این فیلتر جلوگیری از رشد میکرب‌ها و باکتری‌ها است و باعث بهبود ثبات آب و مراعات اصول بهداشتی آن می‌شود.
یکی از مزیت‌های جذاب دستگاه‌های اسنواکووی استفاده از این فیلتر در مخزن آب است زیرا در نمونه‌های مشابه عدم وجود این تکنولوژی باعث گندیدن و بوگرفتن آب در فضای مخرن می‌گردد.

ثبت ديدگاه