طبخ برنج سالم بدون آرسنیک، کلر و فلزات آلوده

/, سبک زندگی سالم/طبخ برنج سالم بدون آرسنیک، کلر و فلزات آلوده

طبخ برنج سالم بدون آرسنیک، کلر و فلزات آلوده

پخت برنج سالم برای یک ایرانی، مصداق مهارت در آشپزی است.

برنج یکی از مواد غذایی است که در کشور ما مصرف بسیار بالایی دارد و اکثر ایرانی‌ها حداقل در یکی از وعده های غذایی روزانه خود از برنج استفاده می‌کنند.

به جز برنج‌های دانه بلند و هندی، بقیه برنج‌ها قلق خاص خودشان را دارند. به خصوص برنج‌های ایرانی که بسته به سن آن، جنس بذر و حتی کیفیت آب مورد نیاز در پخت ممکن است شیوه‌های پخت متفاوتی داشته باشند.

بهترین-روش-طبخ-برنج-بدون-آرسنیک،-کلر-و-فلزات-آلوده

آب سالم برای طبخ برنج

جدای از مهارت‌های آشپزی حرفه‌ای که بحث این مقاله نیست، غذای لذیذ و پر مصرف ایرانی‌ها بایستی سالم و بدون آلودگی تناول شود.

آبی که با آن برنج ما طبخ می‌شود نقش کلیدی در مراقبت از این سلامتی دارد.

برای طبخ برنج سالم بدون آرسنیک، کلر و فلزات آلوده بایستی ابتدا بیشتر با آرسنیک آشنا شویم و سپس منابع تامین آب برای شستشو و پخت و پز برنج سالم را شناسایی کنیم.

آرسنیک برنج ایرانی

آنچه باعث نگرانی شده است حضور ماده سمی و خطرناکی به اسم آرسنیک در برنج است.

آرسنیک از طریق خاک وارد ساقه‌های برنج می‎شود و از آنجا که کشت برنج به صورت غوطه‎ور در آب است، آرسنیک به شکل محلول در شالیزارها وارد برنج شده و در آن رسوب می‎کند.

نکته قابل تامل هم اینجاست که برنج قهوه‎ای با وجود سالم و مفید بودنش از این نظر که حاوی شلتوک برنج است، می‌تواند مقدار بیشتری از آرسنیک را در خود ذخیره کند.

سم آرسنیک چیست؟

آرسنیک که در فارسی به اکسید آن مرگ موش و سولفید آن زرنیخ گفته می‌شود، عنصر شیمیایی است که در جدول تناوبی با علامت As مشخص و دارای عدد اتمی ۳۳ است.

این شبه فلز سمی به سه شکل زرد، سیاه و خاکستری وجود دارد و کاربرد آن به عنوان آفت‌کش، علف‌کش، حشره‌کش و آلیاﮊهای مختلف است.

همچنین میزان بالای آرسنیک باعث ابتلا به سرطان‌های پوست، ریه و مثانه و همچنین بیماری‌های دیابت و قلبی و عروقی می‌شود، در نتیجه باید از غذاها و نوشیدنی‌هایی که ممکن است این ماده را به بدنتان منتقل کند مراقبت بیشتری داشته باشیم.

فلزات-سنگین-آب-لوله‌کشی-شهری

فلزات سنگین آب لوله‌کشی شهری

آیا می دانستید که آب مصرفی ما از لوله هایی به آشپزخانه‌هایمان می‌رسد که بیش از ۷۰ سال قدمت دارند؟ این لوله ها اگر فلزی باشند(که اغلب آنها هستند) به همراه خود دانه‌های ریز زنگار می‌آورند.

وجود فلزات سنگین مانند سرب و جیوه در آب لوله‌کشی شهری می‌تواند بسیار خطرناک و حتی کشنده باشد. با وجود اینکه سرب و جیوه عناصری طبیعی هستند، می‌توانند به‌عنوان یک ماده سمی بر روی سلامت انسان تأثیر بگذارند.

سرب موجود در آب بر اثر خوردگی لوله‌های قدیمی به وجود می‌آید. جیوه نیز در برخی صنایع مانند نیروگاه‌های حرارتی آزاد شده و به هوا انتقال می‌یابد.

این ماده سپس از طریق باران یا برف بر روی زمین نشسته و رفته‌رفته به منابع آبی نفوذ می‌کند.

در صورت مصرف جیوه و سرب موجود در آب، سلامتی انسان شدیدا مورد تهدید قرار گرفته و حتی می‌تواند موجب مرگ شود.

کلر موجود در آب شهری

از طرفی تصفیه خانه های ما از کلر برای تصفیه آب استفاده می‌کنند؛ کلر، پرکاربردترین ماده شیمیایی برای ضدعفونی کردن و گندزدایی آب است.

با این‌ وجود زمانی که بیش‌ از اندازه از آن استفاده شود می‌تواند به سلامت انسان آسیب برساند.

کلر به‌عنوان یک ماده بسیار واکنش‌پذیر ممکن است سبب تولید محصولاتی جانبی نظیر دی‌کلرامین و تری‌کلرامین شده که سبب بروز اشکال در عملکرد طبیعی بدن می‌شوند.

آب-سالم-برای-طبخ-برنج

بهترین روش طبخ برنج بدون آرسنیک، کلر و فلزات آلوده

آبی که حاوی آرسنیک، زنگار و کلر است در اولین شست و شو مواد مغذی موجود در برنج را از بین می‌برد و بر روی برنج که بخش مهمی از تغذیه ما ایرانی ها است، تاثیر بسیار منفی می‌گذارد.

توجه داشته باشید که در طبخ برنج اولین شست و شو اهمیت ویژه‌ای دارد و آب بیشترین تاثیر را در اولین شست و شو بر روی برنج می‌گذارد، بنابراین توصیه اکید محققان استفاده از آب سالم و عاری از آلودگی‌هاست.

بهترین روش پخت برنج خیس کردن آن یک شب قبل از مصرف در آب سالم است و سپس شستشوی مجدد با آب سالم تا زمانی که آب برنج کاملا شفاف شود.

با این روش آرسنیک از برنج با ماندن آن در آب یک شب قبل خارج و با شستشوهای بعدی با آب سالم نه تنها کلر که فلزات آلوده نیز به آن اضافه نخواهد شد.

آب سالم برای طبخ از کجا تامین می‌شود

برای تهیه‌ی آب عاری از کلر و فلزات سنگین مضر جهت طبخ برنج یا دیگر انواع غذاهای لذیذ ایرانی بهترین راه حل استفاده از سبک جدید تصفیه‌ی آب یا تکنولوژی مراقبت از سلامت آب است.

حذف کامل نیترات، نیتریت، کلر، آرسنیک و فلزات سنگین از آب با دقت ۰٫۰۰۰۱ میکرون و سبک سازی آب از طریق رفع سختی، طعم و عناصر مضر از مزایای استفاده از این تکنولوژی به روز جهانی است.

اسنواکووی اکنون در ایران با افتخار تکنولوژی مراقبت از سلامت آب را همگام با ۶۰ کشور جهان عرضه می‌کند تا سلامت خانواده‌‌ی ایرانی در اولویت اول قرار داشته باشد.

ثبت ديدگاه