بهترین روش برای مراقبت از تنفس نوزاد چیست

//بهترین روش برای مراقبت از تنفس نوزاد چیست

بهترین روش برای مراقبت از تنفس نوزاد چیست

هر پدر و مادری فکر می‌کند که نوزادش گران‌بهاترین و بهترین فرزند دنیاست؛ اما واقعیت این است که هر نوزادی واقعا بهترین فرزند و ارزشمند‌ترین دارایی جهان است. همین نگاه سرآغاز تجربه‌ی شاد ترین لحظات زندگی ماست و البته بار سنگینی بر شانه‌های پدر و مادر بابت نگرانی از آینده، سلامتی و مراقبت از تنفس نوزاد قرار می‌گیرد.

البته تفاوت‌های زیادی بین والدین وجود دارد: برخی از مادران به شدت نگران و حساس‌اند، برخی از پدرها با دقت برنامه‌ریزی رشد فرزندشان را پیگیری می‌کنند اما هرکجا بحث به نگرانی‌های والدین می‌رسد توافقی کاملا یکسان به وجود می‌آید؛ والدین همیشه بهترین‌ها را برای فرزندان‌شان می‌خواهند.

چگونه برای نوزاد خود بهترین مراقبت را فراهم کنیم؟

از همین‌جا مساله‌ی اصلی یا سوال اساسی شکل می‌گیرد: چگونه برای نوزاد خود بهترین مراقبت را فراهم کنیم؟

برای مراقبت از تنفس نوزاد به طور مثال، آیا نیازمند اتاق ایزوله است؟ آیا نیاز به یک مرطوب کننده‌ی هوا دارد؟ آیا دستگاه تصفیه‌ی هوا برای او واجب است؟ چه کسانی یا چه چیزهایی را باید از او دور نگه داریم؟ یا اصلا چه چیزهایی به سلامت تنفس اون آسیب می زند؟

چگونه برای نوزاد خود بهترین مراقبت را فراهم کنیم

دستگاه تصفیه هوا چیست؟

اول اجازه دهید بررسی مختصری کنیم که دستگاه تصفیه هوا چیست؟ تجهیزاتی که کنترل کننده‌ی کیفیت هوا است و در شکل‌ها، اندازه‌ها و با امکانات متفاوت عرضه می شوند.

مهمترین قسمت این تجهیزات مربوط به سیستم فیلتر آن می‌شود که بر اساس نوع تکنولوژی استفاده شده در آن امکانات متفاوتی را به وجود می آورد. مثلا می‌تواند ذرات آلوده‌ی هوا را در سایزهای متفاوت جذب کند، گرد و غبار را از بین ببرد یا بوی نامطبوع را بهبود بخشد.

در مجموع باعث می شود مراقبت از تنفس نوزاد به بهترین شکل ممکن محقق شود.

آلودگی های تنفسی کدام‌اند؟

اما به راستی این آلودگی های تنفسی که از آن سخن می‌گوییم شامل چه مواردی می‌شود:
ذرات جامد: گرد و غبار، دود، گرده، انباشت حیوانات و ذرات تولید شده از وسایل منزل، احتراق مانند اجاق های آشپزی، ذرات مرتبط با موجودات کوچک مانند: گرد و غبار، قالب، باکتری و ویروس.

آلاينده هاي گازی: از فرآيندهاي احتراقي مانند اجاق گاز آشپزخانه، اگزوز خودرو و دود سيگار، گازهای آزاد شونده از مصالح ساختمانی، مصنوعات و محصولاتی مانند: چسب، رنگ، لاک الکل، مواد پاک کننده، آفت کش‌ها.

همانطور که مشاهده شد، بسیاری از این آلودگی ها شایع و غیر قابل اجتناب هستند.

به عنوان مثال، ذرات جامد مانند گرد و غبار را می توان تقریبا درهر خانه‌ای در سراسر ایران پیدا کرد. متاسفانه اثرات تنفس این مواد ممکن است شامل سینوس‌های تحریک شده، سرگیجه، حالت تهوع و غیره باشد.

آلودگی های تنفسی کدام‌اند؟

برای نجات؛ همه چیز آماده است

این جا تصفیه کننده های هوا برای نجات ما آماده است. برخی از تصفیه کننده های هوا در حذف بسیاری از ذرات کوچک از هوا موثر هستند مانند موارد ذکر شده در بالا و برخی از تصفیه کننده‌ها در حذف آلاينده‌ها با ذرات بسیار ریز و حتی میکروب های بیماری مانند آنفولانزا موثر هستند.

کدام یک از تصفیه کننده های هوا مناسب‌تر است؟

این که در یک خانه برای مراقبت از تنفس نوزاد تصفیه کننده هوای مناسب کدام است بستگی به سبک زندگی و در واقع آنچه در خانه شما می‌گذرد دارد.

اگر گیاه در خانه باشد، یا حیوانات خانگی، اگر فرد سیگاری یا پنجره هایی باز به سمت خیابان های آلوده باشد، اگر نظافت خانه همواره با مواد شوینده قوی باشد و موارد مختلف دیگر هر کدام می تواند ضرورت استفاده از این دستگاه ها را کمرنگ یا پر رنگ تر کند.

یا مثلا، شما یک موقعیت منحصر به فرد دارید که در آن خانه شما به تازگی بازسازی شده است، ممکن است بخواهید به یک تصفیه کننده ای نگاه کنید که همچنین توان حذف آلاينده های گازی را داشته باشد.

نسل جدید تکنولوژی مراقبت از سلامت

تفاوت اساسی میان تصفیه کننده های هوای قدیمی و نسل جدید تکنولوژی مراقبت از سلامت وجود دارد.

همانطور که مشاهده کردید تنوع آلودگی های داخل برای نوزاد که سیستم تنفسی آسیب پذیر و در حال رشدی دارد بسیار زیاد است.

دستگاه های قدیمی با سیستم فیلتر محدود فقط می‌توانند ذرات با درشتی مشخصی را جذب کنند یا حتی توان حذف آلاینده های گازی را نیز ندارند اما نسل جدید تکنولوژی مراقبت از سلامت که در کشورهای پیشرفته در حال استفاده است با سیستم فیلتراسیون پیشرفته و استفاده از عبارت جادویی HEPA کیفیت بالای سلامتی و امنیت را برای تنفس نوزاد رقم می‌زند.

معجزه‌ی HEPA در خانه‌ی شما

معجزه‌ی HEPA در خانه‌ی شما

والدین نگران در مورد عوامل تحریک کننده هوا باید زندگی نوزاد خود را مجهز به نسل جدید تکنولوژی مراقبت از سلامت هوا همراه با فیلتر HEPA نمایند تا مراقبت از تنفس نوزاد خود را تضمین کنند.

اساسا، فیلتر هوای HEPA مانند یک پلیس است که بیش از یک مقدار مشخص از ذرات تند و خطرناک موجود در هوا را می گیرد، آنها را دستگیر می‌کند و در زندان مخوفی محبوس می‌کند تا آنها نتوانند خارج شده و دوباره به اتاق و در نزدیکی نوزاد بروند.

فیلترهای HEPA به ویژه در جذب ذرات فوق العاده فوق العاده کوچک بسیار عالی و متخصص هستند و امروزه مدل‌های پیشرفته‌ی آن قادر به حذف حداقل ۹۹٫۹۹% ذرات آلوده‌ی هوا هستند.

این امکانات جادویی اکنون به لطف دانشمندان و متخصصان مراقبت از هوا در واحد تحقیق و توسعه شرکت کووی در کشور کره‌جنوبی و با برند اسنواکووی در ایران و در بیش از ۶۰ کشور جهان در اختیار والدین مسئولی قرار گرفته است که سلامت نوزاد برای آنها ارزشمندترین دارایی جهان محسوب می‌شود.

ثبت ديدگاه